radca prawny, of counsel

Marta Grzegorzewska uzyskała tytuł radcy prawnego w 2010 roku, po złożeniu z wyróżnieniem egzaminu radcowskiego przed Radą Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Wcześniej ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Z Kancelarią Prawną Wiewiórski współpracuje nieprzerwanie od 2004 roku – najpierw na stanowisku młodszego prawnika, aplikantki, następnie jako radca prawny, obecnie of counsel.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Marta Grzegorzewska specjalizuje się w Kancelarii przede wszystkim w zagadnieniach związanych z najmem nieruchomości komercyjnych. Doradzała klientom Kancelarii w wielu transakcjach dotyczących najmu wielkopowierzchniowych powierzchni biurowych, usługowych oraz produkcyjno-magazynowych dla największych centrów usług we Wrocławiu oraz firm produkcyjnych, kompleksowo zajmując się przygotowywaniem, negocjowaniem oraz finalizowaniem umów najmu, w tym w ustalaniu warunków komercyjnych, zabezpieczeniach umów oraz nadzorowaniem realizacji tych umów. Brała także udział w wielu projektach dotyczących inwestycji budowlanych – zarówno w projektach realizowanych bezpośrednio przez inwestorów, jak i przy przedsięwzięciach typu build-to-suit. Sporządzała i opiniowała umowy o generalne wykonawstwo, umowy podwykonawcze oraz umowy z projektantami.

Marta ma także szerokie doświadczenie w zakresie przygotowywania umów dystrybucyjnych, opiniowania ogólnych warunków sprzedaży towarów i usług oraz kontraktów dotyczących leasingu floty samochodowej.

Zainteresowania prawnicze Marty Grzegorzewskiej obejmują również szeroko pojęty obszar prawa publicznego. Marta zajmuje się między innymi zagadnieniami prawa i postępowania administracyjnego, postępowaniami przed sądami administracyjnymi oraz prawem samorządowym, w tym kwestiami zamówień publicznych. Do obszaru zainteresowań zawodowych Marty należą też prawne aspekty kontraktów menedżerskich oraz innych form zatrudnienia kadry zarządzającej spółek.

Kluczowe projekty

Najważniejsze projekty, jakimi Marta Grzegorzewska zajmowała się w ramach Kancelarii Prawnej Wiewiórski to:

  • kompleksowe doradztwo prawne oraz negocjowanie warunków umowy najmu długoterminowego nieruchomości biurowej o powierzchni ponad 5.000 mkw dla spółki z branży SSC/BPO należącej do
  • międzynarodowego koncernu farmaceutycznego
  • opracowanie szeregu umów najmu powierzchni biurowej dla klienta z branży SSC/BPO
  • doradztwo przy transakcji najmu długoterminowego nieruchomości biurowej o powierzchni ok. 1.500 mkw dla międzynarodowej firmy z branży prawniczej
  • kompleksowe obsługa prawna oraz negocjowanie warunków umowy najmu długoterminowego powierzchni biurowej dla klienta z branży IT
  • doradztwo przy zawarciu umowy najmu powierzchni biurowej dla dostawcy software’u, należącego do brytyjskiej grupy kapitałowej
  • kompleksowe doradztwo przy transakcji najmu długoterminowego powierzchni biurowej dla globalnej linii lotniczej
  • obsługa transakcji build-to-suit (długoterminowego najmu i wyposażenia hali produkcyjno-magazynowej) dla międzynarodowej firmy z branży automotive – łączna powierzchnia najmu ok. 8.500 mkw
  • doradztwo przy rozbudowie zakładu produkcyjnego wiodącego producenta foteli samochodowych (projekt build-to-suit)
  • obsługa prawna inwestycji polegającej na budowie nowej fabryki dla klienta z branży automotive (umowa o generalne wykonawstwo robót budowlanych)
  • opracowanie ramowych umów dystrybucyjnych dla międzynarodowego klienta z branży odzieżowej
  • 2 projekty dotyczące opracowania zestawu umów leasingu floty samochodowej dla międzynarodowego klienta należącego do branży automotive.

Języki i zainteresowania

Marta Grzegorzewska świadczy obsługę dla klientów Kancelarii w języku polskim i angielskim. Wolny czas Marta poświęca na górskie wycieczki – piesze lub rowerowe, ćwiczy również pływanie stylem dowolnym. Chętnie spędza czas gotując.

dział finansów

Ewelina Szymańska jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

W Kancelarii Prawnej Wiewiórski pracuje od 2013 roku.

Do jej głównych obowiązków należą rozliczenia finansowe z Klientami. Ewelina wspiera Kancelarię również w zakresie kontrolingu oraz administrowania systemem informatycznym wykorzystywanym w pracy prawników.

Włada językiem angielskim.

W wolnym czasie lubi wycieczki rowerowe i górskie. Uprawia nordic walking.

radca prawny

Agnieszka Filek jest radcą prawnym od 2020 roku. Ukończyła aplikantką radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. W latach 2010-2015 studiowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a ponadto ukończyła w 2015 roku studia licencjackie na kierunku komunikacja wizerunkowa, specjalizacja: branding na Uniwersytecie Wrocławskim. Agnieszka Filek pracuje w Kancelarii Prawnej Wiewiórski od 2015 roku.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Agnieszka Filek zajmuje się zagadnieniami związanymi z prawem imigracyjnym oraz indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Jest członkiem zespołu doradzającego Klientom w sprawach legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców w Polsce. W tym zakresie, Agnieszka sprawuje nadzór merytoryczny nad przygotowaniem oraz składaniem odpowiednich wniosków, odpowiada również za kontakty z cudzoziemcami, urzędami i placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi.

Ponadto, Agnieszka uczestniczy w obsłudze Klientów w sporach sądowych przed sądami powszechnymi i w postępowaniach przed organami Państwowej Inspekcji Pracy oraz bieżącym doradztwie w sprawach dotyczących prawa pracy. Agnieszka opracowuje dokumenty z zakresu zbiorowego prawa pracy (regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania).

W Kancelarii Agnieszka zajmuje się także opiniowaniem umów handlowych pomiędzy przedsiębiorcami, między innymi z zakresu prawa przewozowego oraz prawa autorskiego.

W jej obszarze zainteresowań znajdują się również zagadnienia związane z prawem marketingu i reklamy.

Kluczowe projekty

W ramach Kancelarii Prawnej Wiewiórski Agnieszka uczestniczyła w następujących projektach:

  • liczne spory sądowe z zakresu prawa pracy (dotyczące w szczególności roszczeń pracowniczych),
  • legalizacja zatrudnienia pracowników delegowanych do pracy w polskich spółkach należących do sektora usług księgowych i finansów oraz sektora linii lotniczych,
  • przygotowanie zestawu umów regulujących kampanię reklamową znanej, międzynarodowej marki odzieżowej,
  • outsourcing ogółu procedur administracyjnych związanych z legalizacją pobytu i pracy dla dużego pracodawcy z sektora automotive,
  • przygotowanie wykładni polskich przepisów o zwolnieniach grupowych w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dla międzynarodowej grupy kapitałowej zajmującej się usługami HR.

Języki i zainteresowania

  • Agnieszka Filek świadczy pomoc prawną również w języku angielskim. Ponadto, w stopniu podstawowym posługuje się językiem niemieckim. Agnieszka aktywnie ćwiczy zumbę, w wolnym czasie uczy się salsy, podróżuje oraz czyta książki.

partner, head of employment

Magdalena Szeptycka uzyskała tytuł radcy prawnego w 2007 roku, zdając z wyróżnieniem egzamin radcowski przed Radą Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu. Wcześniej ukończyła kierunek prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest również absolwentką studiów podyplomowych „Prawo własności intelektualnej” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Magdalena Szeptycka specjalizuje się w zagadnieniach związanych z indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Zajmuje się kompleksowym doradztwem działom HR dużych firm międzynarodowych, opracowywaniem dokumentów z zakresu zbiorowego prawa pracy, umów o pracę, umów o zakazie konkurencji i innych porozumień z pracownikami oraz kwestiami international mobility i smart working. Magdalena Szeptycka w swojej praktyce zajmuje się również zagadnieniami związanymi z dyskryminacją, mobbingiem oraz kodeksami etyki kierowanymi do pracodawców i pracowników. Magdalena Szeptycka doradza klientom w kwestiach związanych ze związkami zawodowymi oraz innymi przedstawicielami pracowników, jak również wdrażaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Magdalena Szeptycka reprezentuje również klientów w sporach pracowniczych jak również w postępowaniach przed Państwową Inspekcją Pracy.

Magdalena posiada również wieloletnie doświadczenie jako trener w zakresie szkoleń z tematyki prawa pracy.

Magdalena Szeptycka zajmuje się także przygotowywaniem i opiniowaniem kontraktów handlowych z obszaru HR. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo własności intelektualnej i ochrona danych osobowych.

Magdalena Szeptycka prowadzi doradztwo prawne dla przedsiębiorców od roku 2001 – początkowo jako prawnik wewnętrzny w dużym podmiocie gospodarczym, a później jako zewnętrzny doradca prawny. Od marca 2005 roku działa w ramach Kancelarii Prawnej Wiewiórski, najpierw jako aplikantka radcowska, a obecnie jako partner i szefowa praktyki prawa pracy. Doradza klientom z branży SSC/BPO, IT, motoryzacyjnej, lotniczej, HVAC, industrial and machinery, sektora usług finansowych, i transportu materiałami niebezpiecznymi.

Kluczowe projekty

Najważniejsze projekty, w których uczestniczyła Magdalena Szeptycka:

  • restrukturyzacje zatrudnienia (zwolnienia grupowe) w podmiotach z branży motoryzacyjnej oraz industrial and machinery;
  • przejęcia pracowników w podmiotach z branży industrial and machinery oraz SSC/BPO;
  • optymalizacje podatkowe wynagrodzenia pracowników u klientów z branży IT;
  • spory zbiorowe u przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej i produkcji AGD;
  • spory sądowe dotyczące naruszenia dóbr osobistych osób prawnych oraz dotyczące naruszenia zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy.

Języki i zainteresowania

Magdalena Szeptycka świadczy pomoc prawną również w języku angielskim..

radca prawny

Joanna Wiewiórska jest radcą prawnym – członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu od 2007 roku. Tytuł magistra prawa uzyskała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Zdobyła również tytuł magistra zarządzania i marketingu na tym samym Wydziale. Doradztwem prawnym zajmuje się od 1998 roku.

partner, head of corporate

Agnieszka Woldan-Waleczek uzyskała tytuł radcy prawnego w 2005 roku. Wcześniej odbywała aplikację sędziowską przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, po ukończeniu której zdała z oceną bardzo dobrą państwowy egzamin sędziowski. Tytuł magistra prawa uzyskała w 2002 roku po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako stypendystka programu Socrates Erasmus, w roku akademickim 2000/2001 studiowała prawo na Università degli Studi di Bari we Włoszech. Agnieszka świadczy usługi doradztwa prawnego od 2002 roku, a od 2005 roku działa w ramach zespołu Kancelarii Prawnej Wiewiórski.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Agnieszka Woldan-Waleczek jest specjalistą z zakresu prawa gospodarczego i handlowego. Doradzała wielu inwestorom zagranicznym zarówno podczas rozpoczynania inwestycji, jak i na późniejszym etapie ich działalności gospodarczej w Polsce. Uczestniczyła w zakładaniu wielu nowych podmiotów gospodarczych, w szczególności spółek kapitałowych, oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, przedstawicielstw a także kierowała projektami przekształceń kapitałowych istniejących przedsiębiorstw.

Agnieszka posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami nabywania i zbywania spółek, przedsiębiorstw oraz ich zorganizowanych części, przeprowadzaniu procesów przekształceń i łączenia spółek kapitałowych, a także w doradztwie w zakresie integracji nabytych przedsiębiorstw z podmiotami z grupy oraz tworzeniu umów wewnątrzgrupowych.

Agnieszka posiada doświadczenie w przygotowywaniu umów inwestycyjnych, jak również umów pomiędzy wspólnikami, umów subskrypcyjnych oraz umów opcji. W ramach praktyki prawa korporacyjnego, Agnieszka doradza również w sprawach związanych z finansowaniem projektów inwestycyjnych, a także w zakresie możliwych rozwiązań dotyczących bieżącego finansowania podmiotów.

W Kancelarii Wiewiórski Agnieszka również zajmuje się przygotowywaniem i opiniowaniem kontraktów handlowych oraz umów współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami, często z elementem międzynarodowym.

Kluczowe projekty

Projekty jakimi Agnieszka zajmowała się w przeszłości obejmują w szczególności:

  • przekształcenie jednej z największych spółek z sektora finansowego w Polsce w spółkę akcyjną,
  • uczestnictwo w negocjacjach dotyczących inwestycji kapitałowej przez jednego z największych inwestorów finansowych działających w Centralnej i Wschodniej Europie w polską spółkę produkcyjną będącą liderem na rynku AGD w Polsce, a także przygotowywanie i opiniowanie wszelkich umów związanych z tą inwestycją (wartość inwestycji 17,5 mln euro),
  • przeprowadzenie procesu restrukturyzacji hiszpańskiej grupy kapitałowej w Polsce (wartość projektu 245 mln złotych),
  • przeprowadzenie procesu połączenia przez przejęcie polskich spółek z kapitałem zagranicznym, należących do sektora HVAC (wartość spółek 40 mln złotych),
  • doradztwo w procesie nabycia przez jednego z największych dostawców usług HR na rynku polskim większościowego pakietu udziałów w spółce świadczącej usługi informatyczne (wartość transakcji ponad 11 mln euro),
  • przeprowadzenie licznych projektów dofinansowania spółek, w tym w szczególności obejmujących konwersję zobowiązań na kapitał zakładowy i zapasowy,
  • opracowanie i implementacja planu dokapitalizowania polskiej spółki z branży automotive przy pomocy różnych dostępnych metod dofinansowania, przy uwzględnieniu specyfiki działalności oraz optymalizacji podatkowej (wartość projektu 117 mln złotych),
  • doradztwo w zakresie przygotowywania umów wewnątrzgrupowych dotyczących świadczenia usług zarządczych, usług z zakresu R&D oraz rozliczania wzajemnych zobowiązań dla grupy spółek z branży produkcji opakowań,
  • reprezentacja przed UOKiK w procesie uzyskiwania zgody na koncentrację,

Języki i zainteresowania

Agnieszka Woldan-Waleczek świadczy pomoc prawną również w języku angielskim, mówi też po włosku. Interesuje się fotografią, w wolnym czasie lubi podróżować i czytać książki (w szczególności o tematyce wysokogórskiej).

senior partner

Marcin Wojtasik jest radcą prawnym od 2004 roku, kiedy to ukończył aplikację radcowską zdając egzamin z wyróżnieniem. W latach 1994-1999 studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie po ukończeniu studiów prowadził zajęcia dydaktyczne z prawa administracyjnego, a ponadto ukończył w 2002 roku dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Marcin Wojtasik usługi doradztwa prawnego dla biznesu świadczy od 2000 roku, a od 2004 roku działa w ramach zespołu Kancelarii Prawnej Wiewiórski.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Marcin Wojtasik specjalizuje się w zagadnieniach związanych z procesem inwestycyjnym a także z najmem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi. Doradzał w wielu transakcjach sprzedaży i nabycia nieruchomości, zarówno przemysłowych oraz usługowych jak i mieszkalnych. Wielokrotnie przeprowadzał due diligence nieruchomości dla potrzeb inwestycji typu green field, uczestniczył w negocjacjach i procedurach przetargowych, a także doradzał przy finalizowaniu transakcji nabywania i sprzedaży nieruchomości. Ponadto wspierał klientów Kancelarii na różnych etapach prowadzenia procesu budowlanego: doradzał w  postępowaniach związanych z planowaniem przestrzennym, oceną oddziaływania inwestycji na środowisko oraz uzyskania pozwoleń na budowę i użytkowanie, prowadził kompleksową obsługę kontraktów budowlanych (w tym opartych na FIDIC), umów z projektantami i inspektorami nadzoru, jak również reprezentował klientów w różnych postępowaniach po zakończeniu procesu budowlanego, w szczególności sporach związanych z rozliczeniem inwestycji oraz z roszczeniami podwykonawców a także w postępowaniach administracyjnych dotyczących sankcji za prowadzenie lub użytkowanie inwestycji bez niezbędnych pozwoleń. Marcin ma także szerokie doświadczenia związane z najmem i leasingiem nieruchomości biurowych, handlowych, logistycznych i produkcyjnych – doradzał w zakresie umów długoterminowego najmu powierzchni najważniejszym centrom usług we Wrocławiu jak również wielu międzynarodowym firmom z branży produkcyjnej.

Marcin Wojtasik w Kancelarii Prawnej Wiewiórski odpowiada ponadto za dział Banking & Finance, w ramach którego specjalizuje się w szczególności w obsłudze transakcji pozyskiwania środków na rynku bankowym. W ramach tej specjalizacji prowadził obsługę licznych umów kredytu bankowego, zarówno indywidualnych różnego typu (inwestycyjnych, refinansowych, obrotowych, kredytów w rachunku bieżącym, kredytów finansujących zakup nieruchomości itd.) jak i umów z udziałem wielu kredytodawców (umów konsorcjalnych typu club deal oraz umów wspólnych warunków finansowania –common terms agreements). Ponadto Marcin nadzorował i koordynował zespoły prawników polskich i zagranicznych zajmujących się obsługą prawną wszelkiego rodzaju zabezpieczeń kredytów, takich jak np. hipoteki, zastawy – zwykłe, finansowe i rejestrowe (np. na ruchomościach, wierzytelnościach, znakach towarowych, zbiorach magazynowych, zapasach, itp.), cesje wierzytelności, umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie, umowy podporządkowania itp.

W Kancelarii Wiewiórski Marcin Wojtasik zajmuje się również przygotowywaniem i opiniowaniem warunków ogólnych stosowanych przez przedsiębiorców przy sprzedaży i nabywaniu towarów i usług, jak również kontraktów handlowych, umów dystrybucyjnych i umów o nakłady capex.  W jego obszarze zainteresowań znajdują się również zagadnienia związane z prawem autorskim, prawem własności przemysłowej  (w szczególności regulacjami dotyczącymi znaków towarowych), prawem ochrony konkurencji, a także danymi osobowymi i prawnymi aspektami ochrony dóbr osobistych.

Marcin jest ponadto doświadczonym trenerem, przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń dla biznesu o tematyce prawnej (także w języku angielskim), a ponadto ma także na swoim koncie liczne publikacje na temat prawnych zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami i realizacji inwestycji.

Kluczowe projekty

Najważniejsze projekty jakimi Marcin Wojtasik zajmował się w ramach Kancelarii Prawnej Wiewiórski to:

  • kompleksowe doradztwo przy budowie nowego zakładu produkcyjnego z branży automotive na nieruchomości o powierzchni ok. 40,000 m kw. położonego w specjalnej strefie ekonomicznej, o docelowym zatrudnieniu ok. 1000 osób
  • doradztwo w zakresie długoterminowego najmu i wyposażenia hali produkcyjnej o pow. 12.600 m2 dla kanadyjskiej grupy kapitałowej z branży automotive, (łączna wartość projektu -  4,3 mln euro)
  • budowa, rozbudowa i bieżąca obsługa jednego z największych centrów handlowych na Dolnym Śląsku – 414 mln zł
  • kompleksowa obsługa transakcji wieloletniego najmu dwóch budynków logistycznych (inwestycja build-to-suit) o pow. 46 000 m2
  • obsługa prawna transakcji sprzedaży nieruchomości biurowej (wraz z najemcami) o wartości 27,5 mln PLN
  • finansowanie nowej inwestycji przemysłowej – umowy kredytowe z 4 bankami o łącznej wartości 37,5 mln euro
  • kompleksowa obsługa kredytu konsorcjalnego dla spółki notowanej na GPW (negocjacje z bankami, ustanowienie zabezpieczeń) – wartość kredytu 185 mln PLN.
  • restrukturyzacja finansowania inwestycji – umowy kredytowe z konsorcjum 6 banków o – wartości 217 mln PLN.

Języki i zainteresowania

Marcin Wojtasik świadczy pomoc prawną w języku polskim i angielskim, mówi również po hiszpańsku i niemiecku. Prywatnie Marcin lubi podróże, zarówno te egzotyczne jak i weekendowe wypady motocyklowe.

managing partner

Marek Maciej Wiewiórski jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu od 2000 roku, kiedy to zdał, z wyróżnieniem, egzamin radcowski. Tytuł magistra prawa uzyskał w 1997 roku po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Marek jest zaangażowany w świadczenie usług doradztwa prawnego dla biznesu od 1997 roku. W 2004 roku założył Kancelarię Prawną Wiewiórski, a wcześniej kierował wrocławskim biurem jednej z międzynarodowych sieci prawniczych.

Specjalizacja i zainteresowania zawodowe

Marek Maciej Wiewiórski specjalizuje się w zagadnieniach prawnych związanych z rozwijaniem i prowadzeniem centrów usług (BPO, SSC, R&D, KPO, LPO), w tym w szczególności w kwestiach prawa pracy, pomocy publicznej i finansowania centrów. Marek stale doradza inwestorom z różnych branż planującym utworzenie centrum w Polsce, koordynuje stałą obsługę prawną po rozpoczęciu działalności operacyjnej, a także prowadzi liczne szkolenia dla firm z sektora. Marek Maciej Wiewiórski reprezentuje Kancelarię w ABSL – największej polskiej organizacji zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

W obszarze jego zainteresowań pozostają również kwestie dotyczące zbiorowego prawa pracy, negocjacji ze związkami zawodowymi oraz optymalizacji zatrudnienia (w tym zwolnień grupowych) i prawnej optymalizacji czasu pracy. Wielokrotnie prowadził i nadzorował negocjacje ze związkami zawodowymi, między innymi w ramach sporów zbiorowych oraz procesów zwolnień grupowych, a także kierował projektami mającymi na celu optymalizację wykorzystania nadgodzin, umożliwienia pracy przedsiębiorstw w okresach wzmożonego zapotrzebowania na ich usługi i produkty, a także związanych z pracą ciągłą, zmianową i wielobrygadową.

W Kancelarii Prawnej Wiewiórski nadzoruje również sprawy korporacyjne, będąc ekspertem w zakresie corporate governance oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. W ostatnich latach nadzorował między innymi projekty związane z łączeniem i likwidacją spółek należących do międzynarodowych grup kapitałowych, przenoszeniem przedsiębiorstw i pracowników pomiędzy różnymi spółkami oraz wprowadzaniem struktur regulujących odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych.

Zajmuje się również ogółem kwestii związanych z doradztwem w sprawach nowych inwestycji, w szczególności związanych z doborem formy prawnej inwestycji, zachęt inwestycyjnych, lokalizacji inwestycji i jej finansowania, jak również różnych kwestii związanych z rozpoczęciem działalności operacyjnej. W ramach tej specjalizacji wielokrotnie doradzał zarówno inwestorom rozpoczynającym działalność w Polsce, jak i rozwijającym swoją działalność poprzez utworzenie nowych zakładów produkcyjnych. Ma szczególnie duże doświadczenie we współpracy z producentami z branży automotive oraz agd.

Łącząc zainteresowania zawodowe z osobistymi nadzoruje również praktykę prawa lotniczego w Kancelarii Prawnej Wiewiórski, zajmującą się doradztwem prawnym dla linii lotniczych w kwestiach operacyjnych, oraz w sprawach związanych z rozwijaniem centrów usług dla tego sektora.

Marek jest także doświadczonym negocjatorem i mediatorem. Prowadził szereg negocjacji dotyczących nowych inwestycji o znaczącej wartości, pomocy publicznej a także sporów, zarówno z podmiotami prywatnymi jak i publicznoprawnymi.

Kluczowe projekty

W ramach Kancelarii Prawnej Wiewiórski Marek kierował między innymi następującymi projektami:

  • kompleksowa obsługa projektu pomocy publicznej dla dużej inwestycji przemysłowej położonej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (nakłady 30 mln Euro oraz 1000 nowych miejsc pracy),
  • kompleksowa obsługa pakietu pomocy publicznej na tworzenie nowych miejsc pracy dla centrum usług finansowych o zatrudnieniu powyżej 1000 osób,
  • inwestycja kapitałowa międzynarodowej instytucji finansowej o wartości 20 mln Euro,
  • wejście na rynek polski kilkunastu zagranicznych centrów usług, tworzonych przez inwestorów z różnych branż, w tym firm farmaceutycznych, prawniczych oraz z sektora usług finansowych,
  • kompleksowa obsługa prawna kilku centrów usług o zatrudnieniu powyżej 2,000 pracowników każde,
  • kompleksowe doradztwo prawne dla Centrum Obsługi Klienta jednej z wiodących globalnych linii lotniczych,
  • obsługa prawna procesu rekrutacji dla jednego z największych centrów finansowych w Polsce, obejmująca zwiększenie zatrudnienia o około 800 osób,
  • optymalizacje podatkowe związane z przeniesieniem na pracodawcę praw własności intelektualnej wytworzonych przez pracowników,
  • negocjacje w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej o powierzchni ok. 40,000 m2 przez światowego lidera w dziedzinie samochodowych układów bezpieczeństwa, w związku z budową nowego zakładu produkcyjnego,
  • negocjacje w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej o powierzchni ok. 66,000 m2 przez światowego lidera w dziedzinie produkcji siedzeń samochodowych, w związku z budową nowego zakładu produkcyjnego,
  • liczne umowy wewnątrzgrupowe na świadczenie usług dla Klientów należących do międzynarodowych grup kapitałowych.

Języki i zainteresowania

Marek Maciej Wiewiórski świadczy pomoc prawną w języku polskim i angielskim, mówi również po hiszpańsku. Prywatnie Marek interesuje się podróżami i lotnictwem. Wolny czas spędza nad planowaniem dalekich wypraw, w zimie chętnie jeździ na nartach.

PreloaderWiewiórski Legal

This site uses cookies to improve user experience and for statistics related data collection.

More information